photo logo

Gold Plated

photo

lens


All the dreamy effects you love wrapped in a limited edition gold-plate design

This new Art Lens is our popular reinvention of Charles Chevalier’s 19th century optical design as you’ve never seen it before. A lustrous, gold-plated addition to our Daguerreotype Achromat collection, it’s sure to stand out from the crowd.

photo

Limited Edition Aperture Plates

Complete with a set of limited edition gold-plated aperture plates to create incredible Lomographic lens flares, or keep them as a collectable photography accessory.Hakkında

Türünün İlk Örneği ve Tekil Bir Estetik

175 yılı aşkın süre önce, Charles Chevalier dünyanın ilk fotografik optik lensini üretti. Louis-Jacques-Mandé Daguerre bu lensi Dagerreyotipi fotoğraf makinesi ile birleştirdi ve and voilà – tarih yazılmış oldu: bu, pratik fotoğrafçılığın başlangıcıydı. İlk akromatik lens, ışık ışınlarını bölüp, dağıtan, çok zekice tasarlanmış bir üründü - dünyayı ruhani bir parlaklıkla saran.

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, fotoğrafçılığın buluşundan bu yana unutulmuş bir estetiğin yeniden doğuşu. Bu tarihsel modeli, güçlü ve kullanışlı bir alet olarak yeniden icat ettik - artık kendini ipeksi yumuşak odak içinde kaybedebilir ya da jilet keskinliğinde görüntüler elde edebilirsin... Hepsi parmaklarının ucunda.

21. Yüzyıl Çok Yönlülüğüyle Yeniden Doğdu

Dagerreyotipi Akromatik Lens’in güzelliği, çok yönlü kullanımından geliyor: 64mm odak uzaklığı ve f/2.9 ile f/16 arasında değişen diyafram değerleri ile kendini çekim yaparken farklı modlar ve özel efektlerin varyasyonlarında kaybedeceksin.

Dagerreyotipi Akromatik Lens, alan derinliğinde tam yaratıcılık ve farklı bokeh etkisi varyasyonlarına olanak sunan Waterhouse Diyafram Plaka sistemiyle çalışıyor.Bu, diyafram kontrolünün çok kolay ve tamamen manuel olduğu bir yöntem. Belirli bir diyafram plakasını, lens elementlerinin önündeki şafta yerleştiriyorsun – bu da eski lenslere göre çok daha net ve keskin sonuçlar almanı sağlıyor. F/2.9 ile f/4 arasında parıltılı, yumuşak bir odak ile f/5.6 ve daha açık diyaframlarda çok daha keskin fotoğraflar elde et.

Klasik Waterhouse Diyafram plakalarının dışında, Lomography olarak bu lens için bir de Lumière ve Aquarelle Diyafram plakaları tasarladık: Lumière diyafram plakaları fotoğrafı parlak, yumuşak bir parıltıya boyarken, Aquarelle diyafram plakaları dokulu, ressamvari bir etki yaratıyor – fotoğrafçılıkta çok ender elde edilen etkiler.

Günümüzün modern kameralarıyla uyumlu güzel bir pirinç tasarım yapmak için uğraşıyoruz – Canon EF, Nikon F ve Pentax K Bayonetlerle.

El Yapımı Tasarım

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, Lomography’nin uzman teknisyenleri tarafından tasarlandı ve Orta Çin’in Yangtse Nehri yakınlarında bulunan bir küçük bir fabrikada, elde üretildi - ikonik LC-A fotoğraf makinelerinin üretildiği yer. Lens, güzel pirinç ya da siyah cilalı olarak üretildi ve Lomography Sanat Lensi Ailesinin tüm lenslerinde sunduğumuz üstün optik kalitesiyle iftihar ediyor - Lomography Yeni Petzval 85, Yeni Russar+, Lomo LC-A Minitar-1, Petzval 58 Bokeh Kontrol ve Lomography Yeni Jupiter 3+ Sanat Lenslerinin adımlarını takip ediyor. Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, sürekli genişleyen Lomography Sanat Lensleri cephanesinin en yeni üyesi.