Lomo’Instant Automat - Her Gün İçin İlham Kaynağın

Tek Tuşla Yaratıcılık Dünyasına Dal


Proje Hakkında

 • En Gelişmiş Otomatik Şipşak Fotoğraf Makinesi: Lomography olarak her mekan ve ışık koşulunda muhteşem sonuçlar elde etmek için enstantane hızı, diyafram değeri ve flaş gücünü otomatik olarak ayarlayan en üstün şipşak fotoğraf makinesini geliştirdik.

 • Lomography'nin Yaratıcı Özellikleriyle Paketlendi: Hızlı ve kolay fotoğraflar çek ya da sürreal sanat eserleri yarat - Lomo’Instant Automat, her ihtiyacını karşılayacak sayısız yaratıcı özellikle donatıldı.

 • İçi de Dışı da Özenle Hazırlanmış Bir Obje: Küçük, akıllı ve güzel bir iç-dış, yaratıcılığı sürdürmek için Lomo’Instant Automat, birbirinden şık tasarımlarıyla, inanılmaz kutular içinde geliyor.

 • 6. Prpjemizle Kickstarter'da Olmaktan Gurur Duyuyoruz: Başarıyla tamamlanmış beş Kickstarter projesinin ardından, yeni bir maceraya atılmaya hazırız ve Kickstarter destekçilerimize inanılmaz indirimler sunmaktan çok heyecanlıyız!

 • Hızlı ve Kolay Netleme: Karakteristik klik ve durma hissini veren kolay alan odaklama sistemi ile Lomo'Instant Automat ile göz açıp kapayana kadar doğru netlenmiş fotoğraflar çekebileceksin.

A World of Creativity at the Touch of a Button

Lomo’Instant Automat, piyasadaki hiçbir şipşak makineye benzemiyor. Tamamen otomatik, kutusu yaratıcı öğelerde dolu ve dümdüz kullanılabilen, hem başlangıç hem de ileri seviye için ideal bir fotoğraf makinesi. Biz teknik detayların hepsini düşündük, sana sadece gece ya da gündüz fotoğraf çekmek kaldı.

Diyafram, enstantane ve flaş çıkışı; her durum ve her fotoğraf çekiminde, ön plan ve arka planı çekimlerinin mükemmel olmasını garantilemek için otomatik olarak ayarlanır. Küçük ama iddialı Lomo'Instant Automat, güzel anlarını en kısa sürede çekebilmeni sağlamak için her şeyi yapıyor. Düşünme, çek: korkusuzca yaşa, kendine ilham ol ve kendi evrenini yarat.

Çekim Modları

Lomo'Instant Automet ile çekim yaparken iki farklı moddan birini tercih edebilirsin, böylece her çekim koşulunda mükemmel pozlanmış fotoğraflar elde edebilirsin. İster arkadaşlarınla selfie çek, istersen de süper deneysel bir sanat eseri yarat, Lomo'Instant Automat'a her koşulda güvenebilirsin.

 • Automatic Mod: Bu modda çekim yaparken Lomo'Instant Automat enstantane hızı, diyafram değeri ve flaş gücünü ortamın koşullarına göre otomatik olarak ayarlayacak.

 • Bulb Mod: Tüm gece kuşları için mükemmel olan bu modda 30 saniyeye kadar uzun pozlama yapabilirsin. Düşük ışık koşulları ve çılgın ışıkla boyamalar yaratmak için ideal!

Öncesinden Daha Yaratıcı Özellikler ve Aksesuarlar

Lomo'Instant Automat şipşak fotoğrafçılığın en yaratıcı hali. Her Automat yaratıcılığını körüklemek için çılgın aksesuarlarla birlikte geliyor, ayrıca fantastik Kombo paketlerde ekstra lensler de mevcut.

Dahili Lens: Lomo’Instant Automat'ın üzerindeki lens 35mm'ye denk, bu yüzden her an ve her dakika kullanmak için uygun.

Flaş Kapalı: Flaşsız çekim yapmak mı istiyorsun? Sorun yok. Flaş ne zaman aktif değilse, o zaman kontrolü tamamen ele al.

Çoklu Pozlamalar: Bir karede tek fotoğrafın yetmediği durumlarda, sonsuz çoklu pozlama özelliği mevcut.

Pozlama Telafisi +/- 1: Pozlama, Otomatik Mod'da tamamen makineye bağlı, ama daha aydınlık ya da karanlık fotoğraflar istediğin anlar olabilir. Daha aydınlık fotoğraflar elde etmek için +1, daha karanlık fotoğraflar elde etmek için -1 kullan.

LED Film Sayacı: Filminde kaç tane pozun kaldığını görmeni sağlar.

Wide-angle Lens Uyumlu: Ufkunu genişlet ve Wide-angle lens ile görüş açını 90°’ye çıkart. 21mm eşdeğer odak uzaklığı ve 0,3m en yakın netlik mesafesi ile tüm arkadaşlarının yer aldığı kocaman selfie'ler içim ideal - şimdi Kombo pakete dahil.

Fisheye Lens Uyumlu: Eğlenceli ve kolay kullanımlı Fisheye Lens ile 170°’ye kadar gör! Bu çılgın lensin en yakın odak uzaklığı 10cm, böylece inanılmaz yakından bile keskin fotoğraflar çekebilirsin - şimdi Kombo pakete dahil.

Close-up Lens Uyumlu: Close-up lens ile 10cm uzaklıktan bile keskin ve detaylı fotoğraflar çekebilirsin - şimdi Kombo pakete dahil.

Değiştirilebilir Renkli Jeller: Her Lomo’Instant Automat modunu doğru renkle birleştirebilir diye bir sürü farklı renkli jelle gelir.

Bir Sürü İyi Şey: Her Lomo'Instant Automat paketi, içinde hayal gücünü genişletecek bir ton çekim tüyosu olan kartlar ve en sevdiğin fotoğraflarını sergilemen için kağıt fotoğraf çerçeveleri ve mıknatıslarla solu bir kutuyu da içinde barındırıyor.

Rahatlıkla bulunan bu film cüzdanında taşımak, duvarına asmak ya da arkadaşlarına vermek için uygun boyutta. Fotoğraf Makinesi + Film paketlerimize bir göz at ya da Lomography Online Dükkan'dan veya Lomography Gallery Store'lardan satın al.

Tasarım

Gittiğin her yere yanında götürebileceğin kadar küçük ve seninle görüldüğünde gururlandıracak kadar stil sahibi Lomo'Instant Automat dört farklı tasarımıyla mevcut.

Lomography uzun zamandır şipşak fotoğrafçılığı seviyor. Eğlenceli ve kolay şipşak fotoğrafçılık bir deklanşör sesinin ötesine geçiyor. Şipşak fotoğraflar; duvarına asmak, arkadaşlarına hediye etmek ve postayla göndermek için ideal. Onlar akıllı telefonunda depolanan yüzlerce fotoğraf gibi değil, onlar gerçek, fiziksel objeler. Bu onları paylaşmak, eğlenmek ve sevgini yaymak için mükemmel yapar ve bizim için tüm bu fotoğrafların ne olduğunu.

Biz basitçe güzel bir anı yakalama ve bir kaç saniye sonrasında ellerinde olmasını seviyoruz. Lomo'Instant fotoğraf makinelerini geliştirmekte olan bir yıl geçirdik. İlk olarak sana çok fazla özelliği olan güzellikle dolu lLomo'Instant getirdik. Sonra, ultra yaratıcı geniş format şipşak Lomo'Instant Wide . Şimdi, şipşak fotoğrafçılık deneyimini bir üste taşıyoruz. Şipşak fotoğrafçılık bilgimizi tüm yıl boyunca kullanarak, Lomo'Instant, Lomo'Instant Wide ve onların benzersiz özelliklerini birleştirerek sana üst düzey bir şipşak fotoğraf makinesi getiriyoruz: Lomo'Instant Automat.

Lomo'Instant Automat herkes için uygun. Otomatik ayarlanabilen diyafram, enstantane ve flaş çıkışı her durumda mükemmel çekimler yaptığından emin olman için ayarlanıyor. Lomo'Instant Automat yaratıcı özellikleri, çekim modları ve süper kolay kullanımı ile zahmetsizce taşıyabilmen için özenle tasarlandı. Her nerede olursan ol hayal gücünü keşfedebilmen, en güzel anları kısa sürede fotoğraflayabilesin ve onları hemen paylaşabilesin diye tüm teknik malzemeye dikkat ettik. Çekim tüyolarını oku, onları dene ama sonra daha fazlasını yap. Cesurca fotoğraf çek, kendine ilham ol ve kendi evrenini yarat.

 • Film Formatı: Fujifilm Instax Mini

 • Pozlama Alanı: 62mm x 46mm

 • Enstantane Hızı: Bulb (Bulb Mod: maksimum 30 saniye enstantane açık kalma süresi), 8s-1/125 (Auto çekim modu)

 • Diyafram: f/8, f/22

 • Pozlama Telafisi: +1/-1 Pozlama Değeri (Çevreye göre pozlama)

 • Film Çıkarma Mekanizması: Motorlu

 • Çoklu Pozlama: Sınırsız

 • Dahili Flaş Rehber Numarası: 9 (m)

 • Dahili Flaş: Otomatik Flaş & Flaş Kapalı Modu

 • Alan Odaklama Ayarları: 0,6m / 1-2 m / Sonsuz

 • Tripod Girişi: Evet

 • Uzaktan Kumanda Sinyali: Kızılötesi (Not: 2 sensör, biri önde, biri arkada)

 • Film Sayacı: LED gösterge, geri sayım

 • Batarya Gereksinimi: 2 x CR2 pil (2 x 3V)

 • Uzaktan Kumanda Pil Gereksinimi: 1 x CR1632 pil (3V)

 • Uzaktan Kumanda Etki Alanı: Güneşli: 1-2m, İç mekan: 5m

 • Filtre Bağlantı Çapı: 43mm

Lomo'Instant Automat: Early Stage Drawings

Lomo'Instant Automat: Semi-final 3D Drawing

Lomo'Instant Automat 2D Drawing

Lensler ve Aksesuar Özellikleri

 • Dahili Lens
  Odak Uzaklığı: 60mm (35mm dengi)

 • Geniş Açılı Lens (Kombo pakete dahil)
  Görüş Açısı: 90°
  Eşdeğer Odak Uzaklığı: 21mm
  En Yakın Odak Uzaklığı: 0,3m
  Lens Flanşı: 43mm vida girişi

 • Fisheye Lens (Kombo pakete dahil)
  Görüş Açısı: 170°
  En Yakın Odak Uzaklığı: 10cm
  Lens Flanşı: 43mm vida girişi

 • Close-up Lens (Kombo pakete dahil)
  translation missing: tr.about.technical_information.lenses_accessories.closeup_lens.angle
  En Yakın Odak Uzaklığı: 10cm
  Lens Flanşı: 43mm vida girişi

 • Ekstralar (Single ve Kombo paketlere dahil): Renkli Filtreler, fotoğraf stantları, photo clips'ler, mıknatıslar, uhu benekleri ve yaratıcılığını hızlandırman için pek çok ilham veren tüyo kartı.

Lomo'Instant Automat: Accessories - 3D Drawing

Extras (included in the Single and Combo package): Color Gels, photo frames, photo clips, magnet stickers, glue dots, and plenty of inspirational shooting tips to kickstart your imagination.

Bir benzeri daha olmayan zahmetsiz yaratıcı şipşak fotoğraf makinesi şipşak fotoğrafçılıktaki tüm bilgi ve deneyimimizi kullanarak uzun ve zorlu bir çalışmayla oluşturuldu. Biz tüm güzel Lomograficilerimizi bu mükemmel otomatik şipşak fotoğraf makinemizi ulaştırmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz. Şimdi bizi destekleyerek bu iddialı projenin son adımında bize katıl!

Sevgimizi göstermek için, destekçilerimize Lomo'Instant Automat'ın yanında özel hediyelerinden veriyoruz ve büyük bir indirim sağlıyoruz. Daha önce tecrübe ile yaptığımız beş Kickstarter projemizde yaptığımız gibi teslim tarihinde eline geçeceğinden emin olabilirsin.

A Prototype of the Lomo'Instant Automat being produced

Lomo'Instant Automat'ın (eklenebilir lensleri olmadan) şu anda lansman fiyatı, fotoğraf makinesi üzerinden %35 indirimle $150 ve $175 arasında olarak planlandı! Lomo'Instant Automat'ın Aralık 2016'da teslim edilmek üzere hazırlanması amaçlanıyor (Lütfen bunun sadece bir tahmin olduğunu unutma). Bu projeye çok fazla kan, ter ve göz yaşı gitti ama gelecek ay tamamlamamız gereken bir kaç adım daha var. Desteğiniz sayesinde Lomo'Instant Automat'ın şimdiye kadar en heyecan verici Lomo'Instant olacağından eminiz.

timeline

Lomo'Instant Automat'ı Desteklemek bir-iki-üç kadar kolay...

Kademeni Seç

Seçim yapabileceğin ve her biri farklı ödüller içeren, farklı Kickstarter Kademeleri var. Listeye aşağıdan bakıp, istediğin kademeyi tercih edebilirsin.

(Super) Early Bird, or Kickstarter Special Playa Jardín or Bora Bora Single: Includes the Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) Edition to select after the campaign.

(Super) Early Bird, or Kickstarter Special Playa Jardín or Bora Bora Combo: Includes the Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) Edition to select after the campaign + 3 Extra Lenses.

(Super) Early Bird, or Kickstarter Special South Beach: Lomo’Instant Automat South Beach + 3 Extra Lenses.

(Super) Early Bird, or Kickstarter Special Punalu'u: Lomo’Instant Automat Punalu'u (only available via Kickstarter) + 3 Extra Lenses.

Yaratıcı fotoğrafçılık dünyasının daha derinine inmek istersen, biz yaratıcılığını arttırmak için süper özel paketlerimiz var. Lomography fotoğraf makinelerine ilave olarak, gece kuşları için mükemmel ışıkla boyama aparatı, yüksek kalitede Sanat Lensleri ve hatta Viyana'da Lomography'nin Ana Ofisi'ni ziyaret etme şansın var, Bu özel Kickstarter paketlerinin yaratıcı fotoğrafçılık tutkunu tatmin edeceğinden eminiz.

Instant Evolution Black or White Package: Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) to select after the campaign + Lomo’Instant Wide Black or White to select after the campaign.

Instant Evolution South Beach Package: Lomo’Instant Automat South Beach + 3 Extra Lenses + Lomo’Instant Wide of choice to select after the campaign + 2 Extra Lenses.

Instant Evolution Punalu'u Package: Lomo’Instant Automat Punalu'u (only available via Kickstarter) + 3 Extra Lenses + Lomo’Instant Wide of choice to select after the campaign + 2 Extra Lenses.

Instant Heritage Wide: Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Lomo’Instant Wide of choice to select after the campaign + 2 Extra Lenses + Belair Instant Camera.

Light Painter Starter: Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Luminoodle + Light Painter.

Light Painter Deluxe: Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Pixelstick + Luminoodle. Please note that due to the size of the pixelstick different shipping rates apply to this reward tier. You may select "Tuvalu" as your shipping location in case your country is not listed.

Trip Bundle: Trip to Lomography HQ in Vienna + Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Light Painter.

Trip Bundle Deluxe: Trip to Lomography HQ in Vienna + Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Light Painter + Pixelstick.

Lomography Kickstarter Catch-Up Kit: Trip to Lomography HQ in Vienna + Lomo’Instant Automat Playa Jardín (Black) or Bora Bora (White) or South Beach or Punalu'u (only available via Kickstarter) to select after the campaign + 3 Extra Lenses + Lomo’Instant Wide Camera of choice to select after the campaign + 2 Extra Lenses + New Petzval 58 Bokeh Control Art Lens Brass + Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens Brass + Light Painter.

Eğer müthiş yaratıcı fotoğrafçılığı desteklemek ve bu projede bize yardım etmek istersen ama şu anda yeni bir fotoğraf makinesi bakmıyorsan havalı aksesuar paketlerimizle bizi destekleyebilirsin:

Thanks for the Love – Small: Lomography Light Painter

Thanks for the Love – Medium: Lomography Light Painter + Fotoclips

Thanks for the Love – Large: Lomography Light Painter + Fotoclips + Lomography Keychain + Lomography Temporary Tattoos.

Eklentini Seç

Satın almak için ekleyebileceğim tonlarca heyecan verici özel aksesuar var! Satın alma sayfasının altında bulunan belirlenmiş miktara basitçe istediğin kadar ürün ekleyebilirsin. Örneğin, 119$ Kickstarter özel fiyatlı ödülü ve 23$'lık 3 adet Fujifilm Instax Mini Tekli Paket ekleyeceksin, toplamda sadece 142$'lık bir fiyat artışı olacak. GÜNCELLEME: Eklenti menüsüne yepyeni bir ürün ekledik. Bulb Modu’nun en iyi dostu ve yaratıcı fotoğrafçılık meraklılarının vazgeçilmez: Manfrotto Pixi Evo Mini Tripod. Acelev et, çünkü bu tripod sadece sınırlı sayıda var! Tek yapman gereken desteğine 45USD daha eklemek. Lomo'Instant Automat Bag, Lomography’e özel b ir ürün. Bangkok’lu tasarım stüdyosu Above the Fray ile ortaklığımız sonucunda doğan bu güzel çanta, özel deriden üretiliyor ve Lomo'Instant Automat’ını, filmlerini ve lenslerini yaratıcılık maceralarında yanında rahatlıkla taşıman için tasarlandı. Lomo’Instant Automat’ın kocaman sırt çantanda kaybolmasını istemiyorsan, desteğine 160USD ekleyerek bu çantaya sahip olabilirsin! Hellolulu Compact Camera Bags: Hafif, kullanışlı ve iki farklı tasarımı olan bu süper çık çantaların ayarlanabilir süngerli gözleri tüm fotoğrafçılık ekipmanını rahatlıkla korumanı sağlayacak. Bu tatlı çantalardan birine 40 (Matt) ya da 55USD (Dean) destekle sahip olabilirsin – bu da %20 kazanç anlamına geliyor. Lütfen bize Kickstarter üzerinden direkt mesaj atıp, hangi modeli (Matt ya da Dean) ve hengi rengi (Matt: kırmızı, sarı, lacivert ya da lacivert/siyah; Dean: pembe, lacivert, koyu gri ya da sarı) tercih ettiğini yaz.

Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra bir şeyler daha eklmeye karar verirsen endişelenme, kampanyanın bitmesine on gün kalana kadar istediğin zaman satın alma işlemini güncelleyebilirsin. Eğer siparişinin ne olduğundan tam olarak emin olmak istersen bize bir liste ekleyerek e-posta gönder.

Arkana Yaslan, Rahatla ve Bekle...

Kargo fiyatını eklediysen ve satış butonunu kontrol ettiysen hazırsın demektir. Şimdi sabırlı olmalısın - öncelikle kampanya sona erdiğinde biz sana teslimat adresi soran bir anket göndereceğiz ve satışla ilgili ayrıntılar olacak. Sen bize bu anketi gönderdikten sonra sana hediyelerini göndereceğiz! Sakın endişelenme - paran hesabında saklanacak ama yalnızca kampanya başarılı finanse edilir ve bittiğinde ayırtılır.

Lomography'nin şipşak fotoğraf makineleri piyasadaki diğerleine benzemez, pek çok insanın onu sevmesinden dolayı aşırı sevinçli ve minnettarız. Lomo'Instant şipşak fotoğrafçılıkta yeni bir anlam kazanıyor ve "özelleştirme seçenekleri" ile PetaPixel'in dikkatini çekti. TechCruch, farklı tasarımı ve yaratıcı özelliklerini çok sevdi, Geeky Gadgets, uzun pozlama "B" modundan dolayı düşük ışık ve gece çekimleri için mükemmel olduğunu düşünüyor ve Gizmag, Çoklu Pozlama modu hakkında "benzersiz fotoğraf birleşimleri" yaratabilirliği için övgü yağdırdı. Manzara için ideal, özçekim için mükemmel, Trend Hunter Lomo'Instant Wide için "her zamankinden daha büyük ve daha kapsamlı baskılar üretmesinden etkinlendiler."Veteran film fotoğrafçısı Matt Day üç adımda kolay odak sistemi ve lens kabını uzaktan kumanda olarak kullanılmasını sevdi ve PCMag satın alınabilir "en iyi şipşak fotoğraf makinesi" olarak nitelendirerek şipşak film fotoğraf makineleri için Lomo'Instant Wide Editörlerine Choice ödüşünü verdi.

Memnun edici olumlu geri bildirimler gelmesi bizi her zamankinden daha azimli yaptığından daha fazla şipşak yeniliğe teşvik etti. Her zamankinden daha fazla yaratıcı özgürlük sağlamak için bir ton özellik ile tam otomatik ayarı birleştiren şipşak bir fotoğraf makinesi tasarladık. Lomo'Instant Automat fotoğraf makinesi herkes için uygun ve umarız bizi canlandıran bu yolculukta bize katılırsın!

Uluslararası Lomography Topluluğu, deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığa adanmış bir küresel aktif bir organizasyondur. Lomography, fotoğraf çekmenin daha özgür ve yüksek sesli halidir - hayatın kendisine daha yakındır. Yenilik filmli fotoğraf makineleri, şipşak fotoğraf makineleri, Sanat Lensleri, film ve fotoğrafik aksesuarları vasıtasıyla sürekli genişleyen seçenekleriyle Lomography, iletişime geçmek, kendine katmak ve dünyayı yakalamak için yaratıcı fotoğrafçılığa teşvik eder. Lomography Gallery Store'lar ve Embassy Store'lar, tüm dünyada Lomography ürün çeşitleri, sergiler, atölyeler, tanışmalar ve tüm Lomografik ihtiyaçları sağlar. Lomography.com, deneysel fotoğrafçılığın tüm imkanlarını zorlamaya adanmış gittikçe büyüyen bir online topluluktur. Lomography Topluluğunun istekli bağlılığı sayesinde, inanılmaz gezegenin çevresindeki sonsuz görüntü arşivinin peşinde koşuyor -kelimenin tam anlamıyla global olarak "Lomografi" sayısız insan ve kültürün gözünden portrelerdir.

The Lomo’Instant Automat will be available for delivery to most countries around the world. As shipping, handling and local charges (excluding customs fees) vary from country to country, please choose your reward to see specific details about your location. Lomography cannot be held liable for any additional customs charges that may occur in your location. We have logistics hubs in the following locations; Hong Kong, Japan, New York and Hungary. This means we can deliver to customers from the EU, USA, Hong Kong, or Japan without additional customs fees incurred when you receive your camera. Please be aware there may be extra import costs to pay upon delivery, depending on your location. Backers in the USA don't need to pay any additional shipping costs. However, Backers who live in the State of New York do need to pay Sales Tax, please add an additional 8.875% onto your pledge amount to cover local sales tax. For example, if you live in the State of New York and pledged for the $96 reward, please add an additional $8.52 onto your pledge amount ($8.52 is 8.875% of $96) to cover New York Sales Tax. If you forgot to add this, or didn't know about it, don’t worry – it’s simple to add in even now. You can edit the amount of your pledge right up until the project ends on the project page.

Here are the shipping and handling details for locations around the world

USA, Canada- $0. Hong Kong $10. EU, Taiwan, Singapore, Macao, China, South Korea, Indonesia, Philippines, Malaysia, Thailand, Vietnam - $15. Australia, New Zealand, Papua New Guinea, Switzerland, Norway, Sweden, Finland - $25. Argentina, Brazil, Chile, Colombia, Uruguay, Belarus, Kazakhstan, Peru, Reunion, Venezuela - $100. The rest of the world - $35.

If you are interested in backing the project but your country isn’t listed, or if you have any further questions about shipping, handling or local charges, please feel free to reach out to us to assess opportunities.

Riskler ve Zorluklar

Bizi başarıyla finanse eden ve tamamlayan beş iddialı Kickstarter projemizi tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Lomo'Instant Automat'ı hayata geçirmek için geçtiğimiz bir kaç yıldır çok fazla çalışıyoruz. Bununla birlikte, bu tip projelerde her zaman risklerinde olduğunun farkındayız.

Kendimizi kusursuz bir ürün sunmaya adadık ve beklentilerini yerine getirmek için her şeyi yapacağımızdan emin olabilir. İlk sevkiyatın Aralık 2016'ya ayarlanmış olması mükemmelliğe bağlılığımız anlamına gelir. Her şeyin sorunsuz olmasını sağlamak için üreticiler ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Fakat bununla birlikte, üretim ve dağıtımda beklenmedik gelişmeler olabilir ve bu bizim teslimat tarihimizi erteleyebilir. Seni her aşamada bilgilendireceğimize söz veriyoruz.

Biz bu heyecan verici göreve kesinlikle hazırız ve bu tamamlanan inanılmaz proje de senin de bize katılacağını umuyoruz!

Faq

Kargo & Teslimat

Lomo'Instant Automat için öngörülen teslimat tarihi nedir?

Şu an tahminlerimize göre Lomo'Instant Automat fotoğraf makinesi teslimat için Aralık 2016'da hazır olacak - tam da yeni yıl öncesinde! Malesef siparişlerin yapıldığı sırada kargoya verileceğini garanti edemeyiz. Bunun nedeni farklı fotoğraf makinelerinin üretim süreleri farklı zamanlar alıyor ve biz fotoğraf makinelerini hazır olduğu anda destekçilerimize göndermek istiyoruz. Şu an görünüşe göre ilk olarak Playa Jardin üretilecek, sonra Bora Bora ve daha sonra Punalu'u ve South Beach. (xxx) Daha sonra kargolayacaklarımızı 3 temel kargo merkezine ayıracağız ve destekçilerimize fotoğraf makinelerini en hızlı şekilde ulaştıracağız. Teslimat kargo merkezine ulaştıkan sonra 1-2 hafta sürebilir.

Bulunduğum lokasyona kargo bedeli ne kadar olacak?

Dünyanın farklı yerlerindeki kargo ve taşıma tutarlarımızı aşağıda bulabilirsin: (xxx) ABD, Kanada: $0. Hong Kong $10. AB, Tayvan, Singapur, Makao, Çin, Güney Kore, Endonezya, Filipinler, Malezya, Tayland, Vietnam: $15. Avustralya, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine, İsviçre, Norveç, İsveç, Finlandiya: $25. Rusya $80. Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombia, Uruguay, Beyaz Rusya, Kazakistan, Peru, Reunion, Venezuela: $100. Dünyanın kalanı: $35. (xxx) Eğer kargolama ve taşıma ücretleri hakkında farklı sorularında olursa, lütfen bizimle bağlantıya geçmekten çekinme!

Kargo adres bilgilerini ne zaman ve nasıl toplayacaksınız?

Kickstarter kampanyası bittikten sonra bir anket gönderip, senden adres bilgilerini isteyeceğiz. Bu anketi kampanya biter bitmez değil de, kargolama tarihine daha yakın bir zamanda da gönderebiliriz (ne kadar geç gönderirsek, adresinin değişme ihtimali o kadar az olacaktır).

Faturada kargo bedelini sıfır ya da düşük olarak gösterebilir misiniz? Yüksek gümrük masraflarından kaçınmak isterim.

Üzgünüz, ama gümrük kanunları gereğince bir ürünün bedeli belirtilmek zorunda olduğundan, değeri sıfır ya da hediye/bağış olarak belirtemeyiz. Ülkendeki gümrük ofisleri ile, gümrükleme masraflarının ne kadar tutacağını teyit edebilirsin.

PayPal ile ödeme yapabilir miyim?

Üzgünüz ama Kickstarter kampanyalarında PayPal ile ödeme yapmak mümkün değil, sadece kredi kartı ile ödeme yapabilirsin. Eğer ödeme ile ilgili sorun yaşıyorsan, bize özel mesaj gönderirsen, yaşadığın sıkıntıyı gidermek için elimizden geleni yapacağız.

Lomo'Instant Automat için kredi kartımdan tahsilat ne zaman yapılacak?

Sadece Lomo'Instant Automat başarıyla finanse edilip, Kickstarter kampanyası sonuçlandığında kredi kartından çekim yapılacak.

Lomo'Instant Automat ile Lomo'Instant Automat + Lens paketi satın almak arasında ne fark var?

Lomo'Instant Automat satın aldığında, sadece dahili lense sahip olacaksın (60mm, 35mm dengi). Lomo'Instant Automat + Lens paketi aldığında ise dahili lensin yanı sıra, Geniş Açılı, Yakın Çekim ve Fisheye lens eklentilerine de sahip olacaksın.

Lomo'Instant Automat hangi film formatını kullanıyor?

Lomo'Instant Fotoğraf Makinesi Fujifilm Instax Mini ile çalışıyor. Filmleri Lomography Online Dükkan, dünya çapındaki Lomography Gallery Store'lar ve pek çok farklı mağazadan satın alabilirsin.

Lomo'Instant Automat'ın güç kaynağı nedir?

Lomo'Instant Automat iki tane CR2 pille (2 x 3V) çalışıyor. Şarj edilebilen piller kullanmanı öneririz. Lomo'Instant Automat'ın USB şarj girişi ya da bataryası yok.

Lomo'Instant Automat'ın ağırlığı ne kadar olacak?

Lomo'Instant Automat'ın net ağırlığını hala hesaplıyoruz. Ama olabildiğince hafif olması için çalışıyoruz.

Lomo'Instant Automat ile nasıl odaklama yapabilirim?

Lomo'Instant Automat 3 kademeli alan odaklama ile çalışıyor. Uzaklık ayarını lensin ertafındaki odak halkasını çevirerek, 0.6m, 1-2m ya da sonsuz olarak ayarlayabilirsin.

Lomo'Instant Automat'ın farklı çekim modları nelerdir?

Lomo’Instant Automat iki farklı çekim moduna sahip. "Çekim Modu Tuşuna" basarak kolayca seçim yapabilirsin. (xxx) "A" - Otomatik Çekim Modu (xxx) Fotoğraf makinesi açık konumdayken otomatik olarak Otomatik Çekim Modu'na geçer, bu modda her zaman ve her yerde harika sonuçlar alabilirsin. Lomo’Instant Automat, mükemmel pozlanmış fotoğraflar için enstantane ve diyaframa kendi ortama göre karar verir (eğer flaş açıksa otomatik olarak patlar). Bu mod günün her saati ve her ortam için uygundur! (xxx) "B" - Bulb Modu (xxx) Bulb (Uzun Pozlama) Modu seçildiğinde, Lomo’Instant Automat her zaman B enstantane ile çalışır. Perde bu modda en çok 30 saniye açık kalabilir. Daha uzun pozlama yapabilmek için çoklu pozlama ile birlikte kullanman gerekmektedir. (xxx) Diyafram f/8 olduğundan, B Modu uzun pozlamalar, ışıkla boyamalar ve gece çekimleri için ideal. (xxx) Otomatik Kapanma Özelliği (xxx) Lomo’Instant Automat 5 dakika kadar hiçbir şey yapılmadığı halde açık kalıyorsa, pil gücünü korumak için kendi kendine kapanır. Fotoğraf makinesini tekrar aktif hale getirmek için herhangi bir tuşa basman yeterli.

Lomo'Instant Automat'ın pozometresi nasıl çalışıyor?

Lomo'Instant Automat ışık sensörü ve fotoğraf makinesinin gövdesinin önünde flaşı bulunuyor. Fotoğraf makinesi diyaframı,enstantene ayarını ve aynı zamanda flaş çıkışını (flaş kapalı değilse) otomatik olarak mükemmel pozlamalar için ayarlıyor.

Lomo'Instant Automat için gerçek deri mi kullanıyorsunuz?

South Beach gerçek deri kaplı. Diğer versiyonlar ise (Playa Jardin, Bora Bora ve Punalu'u) Suni deri kaplıdır.

Burada gösterilen Lomo'Instant Automat Edition'ların farkları nelerdir?

Özellikleri açısından Kickstarter'da sunulan dört farklı fotoğraf makinesi versiyonu arasında bir fark bulunmuyor. Fark sadece makinelerin tasarımı ve South Beach gerçek deri kaplıyken, diğer versiyonların suni deri kaplı oluşu.

Lomo'Instant Automat'ın son tasarımı burada yer alan görsellerden farklı mı olacak?

Lomo'Instant Automat 'ın temel renkleri Kickstarterda gösterildiği gibi finaldir. Ama Kickstarter sayfasında bulunanlar örnek oldukları için şimdi ve kargo zamanı arasında küçük bir renk farklılığı olabilir

Ekstra fotoğraf makineleri için destekte bulunabilir miyim? Bunu nasıl yaparım ve kurallar nelerdir?

Evet, ekstra fotoğraf makineler için destekte bulunabilirsin. Bir iyi niyet göstergesi olarak, Lomo'Instant Automat Kickstarter destekçilerimizin, inanılmaz fiyatlarla ekstra bir fotoğraf makinesine sahip olmalarını sağlamak adına tüm kargo, taşıma ve vergi bedellerini karşılamaya karar verdik. Böylece makineye çok daha uygun bir fiyata sahip olabileceksin. İşte kurallar:

 • Eğer mevcutta destekte bulunduğunla birebir aynı makineden bir tane daha almak istersen (mesela, Lomo'Instant Automat Playa Jardin), tek yapman gereken desteğini iki katına çıkartmak.
 • Eğer mevcutta destek olduğundan farklı bir ekstra makine almak istersen, her makinenin altında yer alan tutarları toplayarak, desteğini buna göre arttırabilirsin.

Sadece Fotoğraf Makineli Ekstra Paketler

Fotoğraf Makinesi + Lensli Ekstra Paketler

Önemli Not: Desteğinde yaptığın tüm değişiklikler ve tercih ettiğin makineler hakkında bize özel mesaj atmanı rica ederiz. Böylece, tercih ettiğin makineleri doğru gönderebiliriz! Destek tutarını değiştirip, tercihini bize bildirmezsen, hangi makineleri tercih ettiğini bilemeyiz ve bu makineni sana ulaştırmamızın gecikmesine sebep olabilir.

Super Early Bird ve Early Bird teklifleri nadir?

Bu teklifler çok özel ve sana Lomo'Instant Automat'ı çok daha uygun bir fiyatla alma şansı sunuyor. Bu teklifler çok sınırlı sayıda var, o nedenle elini çabuk tut!

Bana ödüller ve özellikle seyahat hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Bir önceki Kickstarter projemizin ödülü olarak bizi Viyana'da ziyaret etmeye gelen Kickstarter destekçilerimizle çok güzel zaman geçirdik ve efsanevi bir hafta için sizlerlede tanışmayı dört gözle bekliyoruz! Otantik ve gerçek bir Lomography deneyimi sunmak istiyoruz bu yüzden seyahat gezimiz genel merkezimizin olduğu Viyana'da. Bizimle geçireceğin 5 gün içinde, Viyana'nın kalbinde bi rotelde kalıcaksın ve seni gizemli bir geziye çıkarıcaz! Gezi Mayıs 2017'ye planlı ve 1 kişi için aşağıdaki bütün harcamalar dahil (fazladan harcamalar ekstra olan insanlara geçerlidir) 5 gün için konaklama, ve 2 gün için yemekler ve içecekler. Kendi uçuşun ve ekstra harcamaların sana ait. Eğer tarihler sana uygun değilse, daha sonra Viyana'yı ziyaret etmen için tarihi değiştirebiliriz. Ama özel etkinlikler için karalaştırdığımız tarihler fiks. Eğer geziyle ilgili sorun var ise lütfen bize mesaj at! Eğer daha fazla insan getirmek istiyorsan, ayarlanabilir ama ekstra maliyetleri olabilir (Ki bu Kickstarter kampanyasından sonra Viyana'ya gelmeden önce ayarlanır)

Lomo'Instant Automat Special Punalu'u sadece Kickstarter Destekçilerine mi özel olacak?

Lomo'Instant Automat Punalu'u bu kampanya ve bununla birlikte sürdürdüğümüz diğer ek kampanyalardaki destekçilerimiz için özel olacak.

Ek lensler daha sonradan ayrıca da satılacak mı?

Evet, lensleri sonradan ayrıca da satın alabileceksin. Ancak, bu özel fiyatlar sadece Kickstarter projesi boyunca geçerli olacak, bu da Kickstarter setleri ile birlikte lensleri satın almanın çok daha ucuza geleceği anlamına geliyor.

Kickstarter Özel Teklifleri nedir?

Kickstarter Özel Teklifleri, Lomo'Instant Automat'ı çok daha uygun fiyatlarla satın almana olanak sunuyor.

Bu proje için ek hedefleriniz var mı?

(eksik)

Lomo'Instant Automat'ın perakende satış fiyatı ne olacak?

Lomo'Instant Automat için (ilave lens aksesuarı olmadan) perakende satış fiyatı şimdilik 150$, Super Early Bird Deal ödülleri ile, %35 tasarruf etmiş olucaksın!

Ekstra fotoğraf makineleri almak istersem, desteğimi nasıl arttırabilirim?

   1. Kickstarter'a giriş yapıp proje sayfasının sağ üst köşesinde bulunan "Manage My Pledge" butonuna tıkla (https://www.kickstarter.com/projects/lomography/the-lomoinstant-camera)

   2. Desteğini değiştirmek için aşağıdaki adımları takip et.

   3. Ne kadar destekte bulunduğunu ve hangi fotoğraf makinelerini istediğini bize özel mesajla gönder.

Eğer birden fazla fotoğraf makinesi sipariş edersem, ek hedeflerden de birden fazla hakedecek miyim?

Evet! Ek hedef ödülleri sipariş verdiğin makine başına hesaplanacak, yani eğer iki fotoğraf makinesi sipariş edersen, iki set ek hedef ödülü kazanacaksın.

Ek hedef ödülleri tüm destekler için geçerli mi?

Ek hedef ödülleri Lomo'Instant Automat içeren tüm destekler için geçerli.

Ek hedef ödülleri Kickstarter projesi tamamlandıktan sonra da geçerli olacak mı?

Evet, en hedef ödüllerini Kickstarter kampanyası bittikten sonra da satışa sunabiliriz, ancak Kickstarter destekçilerimiz en iyi teklifleri almış olacak, çünkü bu hediyelere ücretsiz olarak sahip olacaklar. Proje tamamlandıktan sonra ise, bu ek ödülleri içeren paketlerin fiyatları, ek ödül masraflarını da içerecek şekilde hesaplanacak ve Kickstarter projesine göre daha yüksek olacak.