logo

Analog Çılgınlık Parmaklarının Ucunda

Tek kullanımlık, çılgın filmlerle dolu ve renkli flaş filtreleriyle birleştirilebiliyor - karşınızda Lomography Kolay Kullanımlı Film Kamerası

camera camera dot corner
filter
photo photo
filter
corner

Analog Artık Daha Kolay: Lomography Kolay Kullanımlı Film Kamerası içinde film takılı olarak geliyor, böylece hemen çekime başlayabilirsin. Cebe sığacak kadar kompakt boyutu ve dahili flaşı ile partiler, geziler, düğünler ve çok daha fazlası için ideal.

Fantastik Filmlere Sahip: Renk Negatif film ile klasik analog karakterdeki çekimlerini süsle, Siyah Beyaz filmle huysuz siyah-beyaz fotoğraflar çek ve Lomography'ye özgü eşsiz bir renk kaydırıcı film olan LomoChrome Purple ile tüm dünyayı mor renklendir.

Şimdi Satın Al
photo camera

Renkli

Negatif

photo camera

Lomochrome

Purple

photo camera

Siyah

ve Beyaz

Renk Spektrumunu Genişlet: Renk Negatifinizi ve LomoChrome Purple'ı renklendirmek için üç farklı Renkli Flaş Filtrelerini karıştırıp eşleştir, altı farklı renkten biriyle çekim yap. Dünyana farklı renk tonları katmak için filtreleri flaşın üzerinden kaydır!

Risk Al ve Yeniden Kullan: Kendini analog bir süperstar gibi hissediyorsan, önceden takılı gelen filmi bitirdikten sonra fotoğraf makinene yeniden film takmayı dene. Ancak dikkatli ol, filmi takmak zor olabilir!

photo

Analog Çılgınlığı

Kucakla

underline

Lomography Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesi sıradan tek kullanımlık fotoğraf makinesi değil - çılgın film ile önceden takılmış ve yaratıcı analog fotoğraf dünyasına doğru dalabilmen için Renkli Flaş Filtreleriyle birlikte geliyor. Bu çekim ipuçlarına bir göz at ve meşgul ol.

Gittiğin Her Yere Fotoğraf Makineni de Götür
Bu, Lomography'nin Altın Kuralları'ndan biri ve bu cep boyutundaki fotoğraf makinesiyle yerine getirmeyi kolaylaştırılıyor. Onu sahile, yoldayken, bir partiye, akşam yemeğine götür - tek kullanımlıktır, bu yüzden çantana atabilir ve endişelenmeden tüm maceralarına sürükleyebilirsin.

Her Saat Çekim Yap
Lomography Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesi herhangi bir ışık koşulunda analog deliliği yakalayabilmen için bir flaşla donatılmıştır. Partiler ve gece kaçamakları için mükemmeldir.

LomoChrome'unu Renklendir
LomoChrome Purple filmi zaten maviyi yeşile, yeşili mora ve pembeyi sarıya dönüştürüyorsa, Renkli Flaş Filtreleriyle çekim yaparsan acaba ne olur? Saykodelik renk kaymaları için onları karıştır ve eşleştir!

Analog Dokunuş Ekle
Büyük bir doğum günü partisi hazırla ve en sevdiğin insanların hepsini davet et. Etrafa bir sürü Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesi bırak ve misafirlerin rahatça fotoğraf çekebilsin. Fotoğraf makinelerinin kırılmasından endişe etme, özel gününü hatırlaman için muhteşem fotoğraflar ortaya çıkacak!

Son Kullanma Tarihini Umursama
Kendini analog bir süperstar gibi hissediyorsan, Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesine yeniden film takmayı denemek istiyorsan, tarihi geçmiş, bayat, filmle çelim yapmayı dene. Fotoğraflarınızın harika ışık sızıntılarına veya çılgın renk kaymalarına maruz kalacağını söylemeye hiç gerek yok bile!

Kalçadan Çekmeyi Dene
Benzersiz çekimler yapmak için mükemmel bir Lomography'nin Altın Kuralı daha. Vizöre bakmayı unut ve bas gitsin - uzanabildiğin kadar yukarıdan çek. Ne çektiğini önceden bilmen gerektiğini de kim söyledi?

Analog Sevgiyi Paylaş
Lomography Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesinden harika bir hediye olur çünkü kullanması çok kolay ve tonlarca eğlenceli çekim yapmayı sağlar. Sevdiklerinin bir sonraki doğum gününde onlara bir jest yap — daha önceden fotoğraf makinesi kullanmamış olsalar bile, bizim tek kullanımlık fotoğraf makinemizle eğleneceklerinden eminiz.

Çılgın Deneyler Yap
Lomography Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesi tek kullanımlık olduğundan, ne olacağını merak ettiğin bir sürü deneyi üzerinde yapabilirsin. Garantinin dışına çık; buzdolabında bir günlüğüne bırak, lensini çiz, masaya çarp - aklına gelebilecek her şey süper yaratıcı fotoğraflar için filmine tuhaf etkiler yapabilir.

Zincir Reaksiyonu Başlat
Uzakta bulunan üç arkadaşını ara ve bir adet Lomography Kolay Kullanımlı Filmli Fotoğraf Makinesi al. Onu kapına kadar getir, dokuz fotoğraf çek. Üçlüden birine fotoğraf makineni kargola ve dokuz fotoğraf çekmesini söyle. Filmi doldurana kadar mesaj atmaya ve kenetlemeye devam et; daha sonra verimli uzun mesafeli dostluğunuzun renkli bir defterini yap.

Gökkuşağı Renklerinde Çek
Renkli Flaş Filtrelerini birbiri üzerine bindirmek, fotoğrafına yepyeni bir renk tonu katmanın harika bir yolu, peki ya onları yan yana hizalamaya ne dersin? Flaşın yarısını mavi renkli filtre ile, diğer yarısını da kırmızı renkli filtre ile kapat, bu şekilde ortası çılgın bir mor karışımında, kırmızı ve mavi sonuçlar elde edeceksin.

photo photo photo corner corner corner
filter

Kolay Kullanımlı

Filmli Fotoğraf Makinesi

Nasıl

Kullanılır?

Fotoğraf Çekmek

 1. Film sarma çarkını çevir. Dönmeyi bırakınca, bir sonraki fotoğrafı çekmeye hazırsın demektir.
 2. En iyi sonuç için, çekeceğiniz objeye 1-2 metre mesafede durduğundan emin ol.
 3. Bulutlu günlerde, gölgelerde, gece veya kapalı mekanlarda flaş kullanmalısın. Flaşı etkinleştirmek için, flaş göstergesi kırmızı yanana kadar flaş düğmesini basılı tut. Deklanşöre bastığında, flaş patlayacak!
 4. Fotoğraf çekmek için deklanşöre bas. Çektikten sonra, 1. adıma geri dön ve filmin bitene kadar çekim yapmaya devam et!

Film Banyosu

 1. Film sayacı "E"yi gösterdiğinde — tüm iyi şeyler gibi — filmin sona erdi demektir. Film sarma çarkını durmadan döndürebiliyor olmalısın.
 2. Filmi çıkarmak için arka kapak kilidini aşağı bastır, arka kapağı aç ve filmi çıkar.
 3. Filmini herhangi bir fotoğraf banyosu yapan yere götürebilirsin, elbette buna LomoLab de dahil! Buradan göz at www.lomography.com.tr/lomolab. Filmini banyo işlemine götürdüğünde, aşağıdaki işlemleri sorduğundan emin ol:
  • Siyah ve Beyaz 400 ISO: Siyah ve Beyaz Negatif Banyo
  • Renkli Negatif 400 ISO: C-41 Banyosu
  • LomoChrome Purple 100-400 ISO: C-41 Banyosu

Risk Al ve Yeniden Kullan!

 1. Lütfen bu fotoğraf makinesinin sadece tek kullanımlık olarak üretildiğini unutma. Bu nedenle, açılması herhangi bir garantiyi içermez veya garanti kapsamında değildir.
 2. Eğer kendini bir analog süperstar gibi hissediyorsan veya öğrenmek istiyorsan: yeni filmini takmak için arka kapak kilidini aşağı bastır ve arka kapağı aç. photo
 3. Yeni bir film yerleştir ve filmin ucundaki ilk deliği makaraya yerleştir. photo
 4. Filmi düzleştir ve arka kapağı kapatırken film takma kolunu tut. photo
 5. Takılı-film tuşunu sola doğru tutup, takılı-film kolunu sayaç yeni taktığın filmin poz adedini gösterene kadar saat yönünün tersine çevir. Film tamamen takıldığında takılı-film kolunun durması gerekiyor. photo
 6. Takılı-film tuşunı sağa geri alıp, film sarma çarkını durana kadar ilerlet. Durduğunda çekim hazırsın demektir. photo
photo photo

Teknik Detaylar

Özellikler

Film Formatı:
35mm Film

Lens Odak Uzaklığı:
31 mm

Enstantane Hızı:
1/120s

Diyafram:
f/9

Odaklama:
1m ile Sonsuz

Flaş:
Dahili Flaş (Yüklemek için Düğmeye Basılı Tut), Yeniden Yükleme Süresi 15 Saniye

Pil:
1 x AA Pil

Boyutları (mm):
115 x 60 x 33