photo logo

Gold Plated

photo

lens


All the dreamy effects you love wrapped in a limited edition gold-plate design

This new Art Lens is our popular reinvention of Charles Chevalier’s 19th century optical design as you’ve never seen it before. A lustrous, gold-plated addition to our Daguerreotype Achromat collection, it’s sure to stand out from the crowd.

photo

Limited Edition Aperture Plates

Complete with a set of limited edition gold-plated aperture plates to create incredible Lomographic lens flares, or keep them as a collectable photography accessory.Çekim Tüyoları

ÇOK YÖNLÜ BİR LENS: NASIL BÜYÜK BİR İLLÜZYONİST OLURSUN

Dagerreyotipi Akromatik Lens'in güzelliği, çok yönlü kullanışlı oluşu: 64mm odak uzaklı ve f/2.9 ile f/16 arasında değişen diyafram değerleri ile çekim yaparken farklı ruh halleri ve özel etkilerde kendini kaybedeceksin. F/2.9 – f/4 ile çekim yaparken büyüleyici yumuşak bir odak ile f/5.6 ve daha kapalı değerlerde inanılmaz keskin sonuçlar elde edeceksin. Değiştirilebilir diyafram plakaları ile yaratacağın değişik bokeh etkileri de cabası... Asil bir Dagerreyotipi Akromat kullancısı olmak için işte sana bazı tüyolar.

F/5.6 ve Üzeri Değerlerde Keskin Fotoğraflar Elde Et

Yumuşak odaklı, göz alıcı fotoğrafların yanı sıra, daha kapalı diyafram değerleri kullanarak tatlı renklerin öne çıktığı, inanılmaz keskinlikte fotoğraflar yaratabilirsin. Bunu her denemek istediğinde, "normal" Waterhoure Diyafram Plakalarından (Lumière/Aquarelle değil) birini, f/5.6 ve daha kapalı bir değerle kullanabilirsin.

Detayları ve Objeleri Yakın Çekim Fotoğraflamayı Dene

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi'nin en yakın odak uzaklığı mesafesi 0.5 metre - yani sadece 50 santimetre! (Ya da metrik sistem kullanmayanlardan biriysen 19,685 inç.) Bu kadar yakın bir odak mesafesi varken, iyice yakınlaşmanın tam zamanı. Lomography olarak, bir yabancıya yaklaşmadan önce, kendi yakınındaki ve sevdiğin objeleri fotoğraflamanı öneririz. Bunu garip bakışlardan - ya da mor bir gözden - seni korumak için öneriyoruz.

Objelerini Desenli Bir Arkaplan ile Fotoğrafla

Lumière Diyaframlar inanılmaz yumuşak bir odak verirken, Aquarelle Diyafram Plakaları ise suluboya şaheserleri anımsatan, ressamvari dokular yaratmak için renkleri birbirine karıştırıyor. Bunu, yeşil arka planlar, uzak ışıklar ya da göz alıcı ve ilgi çeken desenlerle denemeni öneririz.

Arka Planın Uzak Olduğu Kompozisyonlar Yarat

Fotoğraflarını oluştururken, komposizyonunu öyle bir yapmalısın ki, objen ile arka plan arasında boşluk olmalı. Alan derinliği ve yaratıcı bokeh, Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi'nin en çok gurur duyduğumuz özelliklerinden. Bunun nedenini fark edeceksin - özellikle de Lumière ve Aquarelle Waterhouse Diyafram Plakalarını kullanırken.

Her Zaman Parasoley Takılı Kullan!

Eğer bir filtre ya da yakın çekim eklentisi ile çekim yapmak istiyorsan, Dagerreyotipi Akromat'ın parasoleyini her zaman çıkartabilirsin. Ancak, eğer böyle bir aparat ile kullanmayacaksan, parasoley ile kullanmanı öneririz: bu lensin ön elementlerinden giren ışık ışınlarını azaltacaktır (istenmeyen hayaletleme/parlaklığın nedeni). Ayrıca, lensin ön elementlerini çizikler ve parmak izlerinden de koruyacaktır.

Renkleri Serbest Bırak

Lensin çoklu katmanlı elementleri sayesinde, Dagerreyotipi Akromat canlı ve güçlü renkler yaratıyor. Yeteneklerini iyice ön plana çıkarmak için yüksek kontrastlı filmler, ya da dia filmlerde çapraz banyo tercih edebilirsin! Dagerreyotipi Akromat'ı dijital fotoğraf makineleri ile kullanırken "canlı renkler" modunu tercih edebilirsin. Çevrendeki renklerin çılgınlığına kendini bırak ve bir gök kuşağı bulutu oluştur.